Gastric „Bee-Zoar”

40-letnia kobieta zgłosiła się do naszego oddziału ratunkowego z ostrym dyskomfortem w gardle. Była spragniona i opisała, że wzięła długi, głęboki łyk z puszki po napojach. Poczuła nagły ból w gardle i założyła, że połknęła słomkę. Kiedy ból utrzymywał się, szukała porady lekarskiej.
Podczas badania pacjent czuł się komfortowo. Jej objawy życiowe były normalne, a badanie fizykalne nie było niczym nadzwyczajnym. Czaszka ustna była całkowicie normalna. Badanie gardła za pomocą laryngoskopu nosogardzieli nie wykazało żadnych nieprawidłowości.
Rycina 1. Rycina 1. Endoskopowy widok pszczoły w żołądku pacjenta. Wykonaliśmy górną endoskopię, aby zlokalizować i pobrać domniemaną słomę. W przełyku, żołądku lub dwunastnicy nie znaleziono słomki do picia. Jednak w ciele żołądka odkryliśmy pszczołę (ryc. 1), martwą, ale całkowicie nienaruszoną.
Wygląda na to, że pacjent nieświadomie połknął pszczołę, kiedy wypijała z niej puszkę napoju gazowanego. Ból w gardle mógł być spowodowany użądleniem pszczół. W przeglądzie literatury znalazła się tylko jedna wzmianka na temat przyjmowania pszczół.1 Gdy znaleziono je w żołądku, to konkretne ciało obce można nazwać zoarem pszczół .
John P. Lynch, MD, Ph.D.
Robin D. Rothstein, MD
University of Pennsylvania Medical Center, Filadelfia, PA 19104
Odniesienie1. Girardi A. Pszczoła: niezwykłe ciało obce żołądka. Endoscopy 1990; 22: 240-240
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
(3) Listy
Zamknij listy
[więcej w: cilostazol, polyporus, diltiazem ]
[więcej w: icd 10 dzieciątka jezus, sklepawanti allegro, icd 10 dzieciątka ]