Subkultury związane z muzyką

Muzyka często oddziałuje na życie ludzkie. To sprawiło, że powstały liczne subkultury związane z różnymi gatunkami muzyki. Najpopularniejsze z nich to metalowcy, rastamani oraz raperzy. Ci pierwsi jak sama nazwa wskazuje słuchają ciężkich brzmień, czyli metalu, heavy metalu oraz hard rocka. Wyróżniają się czarnym strojem, długimi włosami, licznymi tatuażami i często są uznawani za szaleńców i chwalących szatana. Muzyka reggae zjednała swoich wielbicieli, zwanych rastamanami. Ogólnie rzecz ujmując, chwalą oni sobie spokojne i lekkie życie.

Charakteryzują się kolorowym strojem, najczęściej w barwach Jamajki (czerwony, zielony, żółty), a przy tym często posądzani są o palenie marihuany. Inni to raperzy, czyli ludzie kojarzeni głównie z ulicą. Postrzegają są głównie, jako wulgarni i niebezpieczni. Ostre teksty, ogolone głowy i luźne stroje sprawiły, że zyskali oni miano outsiderów, czyli żyjących poza granicami norm społecznych i prawa. Ich muzyka hip – hop przejawia się w prawdziwym ukazywaniu ciemnych stron życia, szczególnie kładąc nacisk na problemy takie jak alkoholizm czy narkomania.

Dzięki muzyce rozwinął się sposób patrzenia na świat i na różnie grupy społeczne. Jednak nie należy używać stereotypów. To, że ktoś słucha metalu nie od razu oznacza, że jest szatanem samym w sobie, albo, gdy jest miłośnikiem hip – hopu, nie od razu musi być kryminalistą. To tylko skrajne spojrzenie na te gatunki muzyczne, bo tak naprawdę nie przejawiają się one tylko w wyżej wymienionych i najczęściej postrzeganych cechach.

Warto przeczytać również:
http://rocktone.pl/c/71/zasilacze-zasilacze-do-efektow.html | |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |