Muzyka klasyczna dla konesera i nie tylko

Wśród młodzieży przyjęło się, że muzyka klasyczna jest nudna i monotonna. Talent Beethovena i Bacha ustępują miejsca pseudoartystkom, śpiewającym o porzuceniu i nieszczęśliwej miłości. Niewielu spośród młodych ma ochotę na próbę interpretacji poważnych utworów, gdyż wolą prosty tekst, w którym nie ma żadnych ukrytych przesłań. I choć młodzież twierdzi, iż muzyka klasyczna to przeżytek, to jej wartość docenia wielu dorosłych ludzi.

Jest to muzyka niewątpliwie trudna ale właśnie dzięki temu wyzwala tak wzniosłe uczucia. Artyści używając niewielu słów, często w ogóle, starają się dotrzeć do odbiorcy samymi tylko dźwiękami, pobudzając tym samym wyobraźnię słuchaczy. Muzyka klasyczna pomaga się odprężyć, tłumi negatywne emocje, wycisza i relaksuje. I choć młodzieży wydaje się po prostu nudna, to znajduje szerokie zastosowanie w terapii wszelkiego rodzaju nerwic i depresji.

Rynek muzyczny jest zdominowany przez kolejne krzykliwe hity tworzone na sprzedaż. Jednak muzyka klasyczna nie musi znajdować się na kolejnej top liście by udowodnić swoją ponadczasowość.

Warto przeczytać również:
revitapharm.com | |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |