Artyści muzyczni - Dj, wodzirej, kompozytorzy

Zadaniem artysty tworzącego muzykę jest wyrażenie emocji, przekazanie słuchaczom określonej treści i wywarcie odpowiedniego wrażenia. Dobra muzyka potrafi wywołać uśmiech, wprowadzić w stan euforii i radości.

Ale dobra muzyka doprowadza też do łez, wywołuje uczucie strachu i rozpaczy. Dzięki użyciu różnych figur retorycznych, jak na przykład pauza, zwolnienie/przyśpieszenie rytmu, wprowadzenie odgłosów natury, artysta „koduje obrazy”, które słuchacz odtwarza w podświadomości.

I tak dla przykładu. Człowiek, który nigdy nie słyszał „Czterech pór roku” Vivaldiego słuchając utworu ale nie znając nawet jego tytułu, automatycznie wychwyci wesoły nastrój wiosny czy przygnębiające dźwięki zimy. Współczesne gatunki muzyczne również mają na celu wyrażenie określonych emocji. Buntowniczy hip hop, propagujące pacyfizm reggae czy wprowadzający w trans house to tylko nieliczne przykłady. I choć zmieniają się gatunki i style, rola artysty pozostaje wciąż ta sama: dźwiękami dotrzeć do odbiorcy, poruszając jego uczucia.

Warto przeczytać również:
Zdjęcia produktowe od Sara-Studio Poznań | http://www.tylkoluksus.pl/technologia/47-sprzet-audio/257-rotel-cd-rcx-1500 |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |