U początków muzyki

Na pytanie, kiedy właściwie powstała muzyka, nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Próby jej tworzenia można przypisać już czasom prehistorycznym, kiedy to ludzie mamrotali niezrozumiałe, monotonne śpiewy. Już wtedy „muzyka” miała szczególne znaczenie. Człowiek prehistoryczny nucił, by dodać otuchy, wyrazić radość, dumę, Wył by okazać smutek, rozpacz, lęk.

Wybijał pierwsze rytmy uderzając o siebie kośćmi lub kamieniami, by pokazać swoją dominację. I tak, nie zdając sobie nawet z tego sprawy, „tworzył” muzykę. W późniejszym okresie muzyka zaczęła towarzyszyć wszelkim obrzędom plemiennym, organizowanym ku czci bogów.

Tańcem, śpiewem i wybijanym rytmem dziękowano za szczodrość natury, proszono o deszcz i świętowano przybycie szamana. I choć początki były trudne zaowocowały powstaniem licznych gatunków i stylów, które umilają czas człowiekowi współczesnemu. Warto jednak pamiętać, że już u zarania dziejów muzyka była sposobem na wyrażenie emocji. Wprawiała w trans, powodowała euforię, ale niejednokrotnie była też krzykiem rozpaczy.

Warto przeczytać również:
ubranka dziecięce | sesje fotograficzne psów | szkoła tańca gorzów
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
Fototapety do sypialni - Dekowizja.pl | |