Muzyka - czy jest?

Pewien wykładowca zadał stuosobowej grupie słuchaczy pytanie: czym jest muzyka? Po odczekaniu trzech minut przeznaczonych na napisanie odpowiedzi zebrał kartki i wyszedł. Jakże ogromne było jego zdziwienie, gdy w domu zdał sobie sprawę, że nie ma ani jednej powtarzającej się odpowiedzi. Jednej studentce muzyka kojarzy się ze spokojem i relaksem, inną inspiruje i pobudza. Najlepszy z roku student napisał po prostu: muzyka jest tym, co czuję. I wtedy wykładowca uświadomił sobie, że wszyscy jego studenci kojarzą muzykę z uczuciami.

Strach, radość, spokój, niepewność… To wszystko, czego ludzie czasem nie potrafią ubrać słowa wyraża muzyka. Na przełomie wieków powstało mnóstwo gatunków muzycznych. Nic w tym dziwnego, skoro artyści w ten sposób chcieli wyrazić emocje.

Bunt i niezadowolenie promieniują z muzyki hiphopowej. Protest wyrażany jest muzyką reggae , natomiast słuchając skocznych kawałków rock-and-rolla odczuwa się zachwyt i euforię. Liczne style i gatunki muzyczne są odzwierciedleniem trudnych nieraz do sformułowania odczuć. Bo „muzyka jest tym, co czuję”.

Warto przeczytać również:
hip hop forum | salaweselnaoblin.pl | maszyna do lodów gałkowych
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |