Muzyka uskrzydla

Każdy z nas, kto choć trochę lubi muzykę ma swoje ulubione przeboje. Gdy uda mu się je usłyszeć w radiu czy tez przypadkiem na ulicy nie puści tego płazem. Poinformuje znajomych, że lubi tę piosenkę lub uśmiechnie się pod nosem. Muzyka potrafi wywierać w nas silne emocje oraz mieć wpływ na nasze samopoczucie. \

Słuchając utworów szybkich czujemy się pobudzeni i zmotywowani do działania, natomiast melodie wolniejsze potrafią nas uspokoić lub nawet uśpić. Z wpływu muzyki na człowieka chętnie korzystają sportowcy. Jest ona nazywana naturalnym dopingiem, gdyż duża liczba ludzi uprawiających jakieś sporty wysiłkowe przed zawodami słucha głośnych i energicznych kawałków. To daje tak zwanego „kopa” oraz wiary w zwycięstwo. Sportowcy mający możliwość i najchętniej słuchający muzyki w trakcie uprawiania sportu to biegacze i chodziarze.

Wystarczy tylko założyć mp3 na uszy. W momencie, kiedy przychodzi kryzys i wydaje się, że brakuje sił na dalszą kontynuacje biegu, poratować z opresji może nas muzyka. Dzięki niej nogi w rytm piosenki będą same niosły dalej i dalej. Mówiąc o uskrzydleniu przez muzykę nie możemy pominąć artystów, którzy czerpią z niej inspirację. Malarze tworzą swoje dzieła słuchając melodii i bardzo często udaje im się przenieść rytm na kartkę w postaci pięknego rysunku czy obrazu. Dźwięki towarzyszyły człowiekowi od dawna, ale ich wykorzystanie zmieniało się. W przeszłości taktowne uderzenia w bęben przed bitwą dodawały żołnierzom odwagi, dziś muzyka pełni funkcje głównie rozrywkową.

Warto przeczytać również:
http://www.arekdrozdek.pl | |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |