Muzyka klasyczna

Przeciwieństwem prężnie rozwijającej się muzyki rozrywkowej i popularniej muzyki nowoczesnej jest muzyka klasyczna. Dziś słuchana tylko przez prawdziwych koneserów sztuki, miłośników muzyki akustycznej oraz filharmonii. Mimo licznego dobytku tego gatunku i edukacji szkolnej nie jest ona popularna. Uważana jest za nudną.

Popularna jedynie wśród ludzi w średnim bądź podeszłym wieku. Bardzo rzadko słuchana przez dzieci i młodzież. Odwołujemy się tylko do niej podczas nauki gry na skrzypcach czy fortepianie, choć i tu zostaje wyparta przez chętniej grane nowoczesne utwory. Jednak polecam ją do posłuchania od czasu do czasu. Potrafi doskonale wyciszyć i uspokoić. Jest to coś nowego i innego. W radio codziennie słyszymy wiele stworzonych w stronę komercji utworów, może warto wykonać zwrot ku kulturze wyższej i posłuchać Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina czy „Jeziora Łabędziego” Piotra Czajkowskiego. Warto także od czasu do czasu wybrać się do filharmonii. Teraz występuje tam bardzo bogaty repertuar na każdą kieszeń i dla ludzi w każdym wieku. Prowadzone są także specjalne programy dla dzieci, gdyż świat prze tak do przodu, co powoduje, że ten gatunek sztuki zostaje coraz bardziej zapominany.

Może warto zwrócić się ku przeszłości i poznać twórczość najbardziej znanych kompozytorów ze świata albo, chociaż swoich rodaków. Powstają zachwycające filmy biograficzno – muzyczne opowiadające ich historię, naprawdę w ciekawy sposób, często, jako film obyczajowy.

Przykładem, może być polska produkcja pod tytułem: „Chopin. Pragnienie miłości”.

Warto przeczytać również:
taniec gorzów | Fotografia ślubna gdynia | www.taida.pl/szkolenia-i-plenery/
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
wino na prezent | Dobre zespoły na wesela Warszawa |