Muzyka filmowa

Jest to rodzaj muzyki, z która spotkał się chyba każdy. Wystarczy tylko chodzić do kina czy też czasami włączyć telewizor. Jest to specyficzny rodzaj muzyki, który nadaje ekranizacji specjalny charakter, buduje napięcie lub przekazuje emocje.

Dobrze dobrany i dopasowany kawałek do odpowiedniej sceny potrafi widzowi „wycisnąć” łzy z oczu czy też wprawić jego serce w szybszy rytm bicia. Muzyka filmowa może być pisana specjalnie na potrzeby filmu, jak to się stało do słynnej trylogii Tolkiena pod tytułem „Władca Pierścieni” czy „Mission impossible”. Drugą możliwością jest wykupienie praw do piosenki już istniejącej. Tak też się stało z ścieżka dźwiękowa „New Divie” zespołu Linkin Park do słynnej hollywoodzkiej super produkcji „Transformers”. Wielu reżyserów twierdzi, że nie ma dobrego filmu bez dobrych soundtracków i mają rację. Ludzie potrafią zakochać się w muzyce usłyszanej w kinie, gdy film wywarł na nich duże wrażenie kojarzą melodie z ulubionym bohaterem czy z sytuacją tej muzyce towarzyszącej.

Dlatego organizowane są specjalne festiwale muzyki filmowej, na których można posłuchać na żywo wykonawców i ścieżek dźwiękowych z filmów. Zdążają się też tacy, którzy chętnie kupują płyty z wszystkimi piosenkami z ekranizacji, tak na pewno działo się w przypadku filmu „Gladiator”, z którego osobno sprzedawano muzykę filmową i cieszyła się ona niemałą popularnością.

Nie ma lepszej reklamy dla produkcji kinowej niż zapowiedź, w której oprócz znanych aktorów w tle leci jakiś znany hit z list przebojów na całym świecie. Sukces murowany.

Warto przeczytać również:
dj śląsk - zobacz | dekoracje ślubne warszawa | fotografia noworodkowa łódź
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
meble orientalne | |