Legendy muzyki

Na miano legendy muzyki może zasłynąć tylko wielki i oryginalny twórca. Jest to prawdziwy zaszczyt, lecz miano legendy można zyskać dopiero po śmierci. Szczególnie doceniane zostają osoby, których twórczość była niesamowita, a przy tym zmarły nagle, w wypadku lub w młodym wieku.

Po ich śmierci ludzi na całym świecie nagle ogarnia zainteresowanie ich osobą i twórczością, wzrasta diametralnie ilość zakupionych płyt, powstają ich reedycje. Legendy muzyki zna cały świat, do tego kolejne pokolenia, które nie żyły ich muzyką potrafią rozpoznać ich najbardziej znane utwory. Za taką postać można uznać na pewno Michaela Jacksona. Po jego śmierci obudziły się rzesze fanów, którzy wcześniej nawet nie przyznawali się, że słuchają jego muzyki.

Wszyscy zaczęli się uczyć tańczyć moonwalk’a, a podczas dnia jego pogrzebu w telewizji można było oglądnąć liczne fragmenty koncertów, wywiadów i teledysków. Innym człowiekiem, którego mimo upływu lat wciąż naśladują kolejne pokolenia i nucą piosenki, nawet młodzi ludzie, jest Elvis Presley. Nie ma chyba osoby na świecie, która nie znałaby jego nazwiska i słynnej piosenki „Love me tender”. Powstało o nim kilka filmów biograficznych i liczne wznowienia płyt. Kolejnym przykładem jest Bob Marley. Uważany za ojca muzyki reggae, naśladowany licznie przez dzisiejsze pokolenie.

To dzięki jego twórczości na całym świecie ten gatunek muzyki stał się rozpoznawalny. Mimo, iż te znane osobowości już odeszły, dla nas pozostała ich muzyka i przez to pamięć o nich. Miejmy nadzieję, że nie zapomną o nich przyszłe pokolenia.

Warto przeczytać również:
gameshop.pl/gry/xbox-360 | http://www.asb.edu.pl |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |