Koncerty

Jak wiadomo dla każdego muzycznego fana nie ma większej uciechy i zarazem zaszczytu jak posłuchać swojego ulubionego wykonawcy na żywo. Mimo, że nie jest tak wygodnie jak we własnym domu przed telewizorem, czy komputerem ludzie są w stanie słono zapłacić za bilet na taką imprezę.

Ceny rozciągają się od kilkunastu do kilkuset złotych. Są one tak rozchwytywane, że ciągnące się kolejki do kasy to norma. Cierpliwość popłaca, ponieważ w dzisiejszych czasach koncerty są bardzo urozmaicone, zyskały miano show. Artyści nie tylko wykonują swoje utwory, ale także układają scenariusze występów, co daje efekt świetnego przedstawienia. Można się spodziewać naprawdę wszystkiego od zwykłych żartów miedzy utworami, po niebezpieczne pokazy pirotechniczne czy zejście muzyków ze sceny i kontynuowanie koncertu wśród tłumów. Czym bardziej kontrowersyjny artysta tym więcej urozmaiceń. Jak wiadomo bywają koncerty małe i duże. Te niszowe mogą być odgrywane dla garstki ludzi, ale na największe widowiska przychodzą ich miliony. W historii odbyły się dwa największe koncerty gdzie widzów było ponad trzy miliony. Taka widownia może pochwalić się Rod Stewart i Jean Michel Jarre.

Od strony technicznej wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, dlatego operatorzy i obsługa na miejsce koncertu przyjeżdża z wyprzedzeniem kilkunastu dni by móc na spokojnie wszystko rozłożyć, przygotować i sprawdzić.

Podczas tras koncertowych sprzęt transportowany jest flotą tirów. Na koncertach oprócz widowni i muzyków by było bezpiecznie nie może zabraknąć ochrony dostosowanej ilościowo do przewidywanej widowni i opieki medycznej.

Warto przeczytać również:
Nasze fototapety do salonu odświeżą każdy salon | |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |