Czemu ten rodzaj muzyki nie jest dla każdego?

Słuchając jazzy ma się wrażenie, że słucha się wielu instrumentów, nawet jeśli tylko dwa czy tez jeden gra. Dzieje się tak dlatego, ze w muzyce tej należy wykonać mnóstwo niespokojnych dźwięków, dzięki którym stworzy się odpowiedni nastrój. W każdym razie ta muzyka na pewno nie przypadnie do gustu każdemu, ponieważ jest to iście niszowa muzyka, którą po prostu trzeba lubić aby jej słuchać. Nie ma w niej niczego z muzyki pop czy też z hip hopu, dlatego też młodzi ludzie niezbyt chętnie chcą udawać się na takiej jazzowe koncerty, które organizowane są na przykład przez Marka Batorskiego w Krakowie, w różnego rodzaju jazzowych klubach.

Niby widuje się ich tam dosyć często, ale czy słuchają takiej muzyki na co dzień? Raczej chyba nie. Chcą po prostu podlizać się profesorowi. Jednak i taki sposób może pozwolić na stworzenie zamiłowania to tej niezwykle niegrzecznej muzyki, która pobudza wszystkie zmysły i sprawia, że człowiek staje się niezwykle charakterystyczny. Właśnie w tej muzyce fajna jest improwizacja. Bez niej muzyka ta po prostu by nie istniała.

Nie liczą się tam nuty. Liczy się to co mamy w sercu i jakie emocje chcemy naszym słuchaczom przekazać. Wtedy ta muzyka ma sens, jeśli pokazujemy w niej własną duszę i to co w niej drzemie. W innymi przypadku po prostu nie ma sensu nawet zabierać się za tworzenie tego rodzaju muzyki, ponieważ będziemy spisani na straty, jeśli nie będziemy potrafić odpowiednio przekazać drzemiących w nas emocji, tak aby zarazić nimi słuchacza i spowodować, że też poczuje się tak jak muzyk, który wykonuje tę muzykę.

Warto przeczytać również:
www.jpedukacja.pl/porady/ | biżuteria orientalna | fotografia
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
nauka hip hop | |