Jak zmieniły się sposoby odtwarzania muzyki?

Sposoby odtwarzania muzyki na przestrzeni lat zmieniły się diametralnie. Muzyka istniała od zawsze, lecz coraz nowocześniejsze sposoby odtwarzania sprawiły, że teraz możemy zabrać ją ze sobą wszędzie.

Początkowo, aby posłuchać swojego ulubionego wykonawcy trzeba było posiadać radio bądź gramofon i winylowe płyty. Teraz tego typu sprzęt można spotkać tylko w antykwariacie. Rozwój techniki sprawił, że muzyka zaczęła zostawać nagrywana na kasety z taśma magnetofonową. Lecz i magnetofon wyszedł z mody ze względu na swój rozmiar i konieczność odtwarzania muzyki jedynie w domu. Wymyślono, więc walkmana, który był przełomem w tworzeniu przenośnych odtwarzaczy muzyki. Lecz i to nie budziło całkowitego zadowolenia u miłośników słuchania muzyki. Taśmy nie były zbyt trwałe i wygodne w użyciu. Stworzono, więc płytę CD oraz odtwarzacz, a następnie discmana. Płyty zajmują mało miejsca, są trwalsze od kaset, lecz ich wadą jest to, że na jednej płycie można zapisać jedynie około 20 piosenek.

Do tego discman nie był zbyt poręcznym wynalazkiem. To skłoniło do stworzenia nowego formatu muzycznego, który nie zajmował tak dużej objętości, czyli MP3. Do tego odtwarzacz minimalnej wielkości, który jest uwielbiany na dzień dzisiejszy przez ludzi w każdym wieku.

Jego coraz nowsze wersje i możliwości, na przykład: połączenie odtwarzacza MP3 z telefonem komórkowym, pozwoliły na to, że muzyka może być z nami, na co dzień. Możemy mieć przy sobie nieograniczoną ilość piosenek w doskonałej jakości i słuchać ich, kiedy tylko mamy ochotę. Rozwój techniczny sprawił, że muzyka jest teraz wszędzie, a najnowsze urządzenia można nabyć już bardzo małym kosztem.

Warto przeczytać również:
lead-art.pl/eventy-firmowe-poznan/eventy-integracyjne/ | |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |