Jak stworzyć muzyczny hit?

Stworzenie hitu muzycznego, który przez długi okres czasu będzie się utrzymywał na szczycie list przebojów i będzie bardzo często pojawiał się w rozgłośniach radiowych, jest bardzo trudne.

Taka piosenka, zyskująca to miano, często przynosi sławę nieznanym wokalistom i sprawia, że stają się oni rozpoznawali przez duże grono ludzi w różnym wieku. Potrafi ją zanucić każdy, a to z tego względu, że taki kawałek charakteryzuje się wpadającą w ucho muzyką i łatwym oraz oryginalnym tekstem.

Często mówi o życiu albo miłości. Zostaje w nim kilkakrotnie powtórzony krótki, prosty refren, który staje się wizytówka piosenki i wokalisty. Potrafi go zaśpiewach prawie każdy, choć nie koniecznie wie gdzie ją słyszał i kto ją wykonuje. Być może ta piosenka wpadła nam w ucho rano w samochodzie, gdy jechaliśmy do pracy, bądź podczas zakupów w markecie.

Często zachęca także teledysk, który możemy zobaczyć w MTV bądź innej stacji muzycznej. Potem chodzi nam po głowie przez długi czas i stajemy się jej miłośnikami. Właśnie w taki sposób niektóre piosenki zyskują miano wielkich muzycznych hitów. Najczęściej są nimi single wydane by wypromować jakąś płytę. Dzięki temu zostajemy zachęceni do jej zakupienia, bo liczymy na to, że cała płyta jest zachowana w podobnej konwencji i pojawi się na niej więcej podobnych piosenek.

Coraz częstej można spotkać również składanki, które są skupiskiem właśnie takich muzycznych hitów. Najczęściej wydawane są przez rozgłośnie radiowe, które umieszczają na nich najbardziej popularne i lubiane przez słuchaczy utwory.

Warto przeczytać również:
party bus chicago | druk na tkaninie |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |