Gatunki muzyki rozrywkowej

Muzyka jest jednym z najpopularniejszych przejawów sztuki na świecie. Otacza nas codziennie i lubi ją chyba każdy. Jednak na przestrzeni lat nasze upodobania się zmieniły, a także sama muzyka zaczęła się rozwijać. Zaczęło powstawać coraz więcej gatunków muzycznych. Najpopularniejsza i najprężniej rozwijająca stała się muzyka rozrywkowa.

Spotykamy ją na każdym kroku: w radio, w telewizji a nawet w supermarkecie. Pewnie, dlatego zyskała ogromne rzesze miłośników. Najbardziej popularnym jej gatunkiem stał się pop. Szczególnie pop amerykański, który kojarzy się głównie z łatwym tekstem i melodyjną muzyką, która szybko wpada w ucho. Do tego kojarzony z kolorowymi teledyskami, pięknymi kobietami oraz sławą i bogactwem. Drugim najpopularniejszym gatunkiem muzycznym jest rock.

Muzyka wyrażająca emocje i mówiąca prawdę o życiu. Charakteryzuje się ostrym brzmieniem i oczekująca dużego zrozumienia od słuchacza. Mimo, że nie jest to muzyka dla każdego, zyskała ogromne rzesze miłośników. W ostatnich latach dużą popularność zyskała również muzyka reggae. Kojarzona głównie ze spokojem, oderwaniem od codzienności. Popularna szczególnie na Jamajce, ale w Polsce coraz chętniej słuchana. Warto zwrócić także uwagę na rap oraz hip – hop. Głównie muzyka kojarzona z ulicą, wulgaryzmami i życiem poza granicami norm społecznych.

Teraz coraz częściej słuchana nie tylko przez młodych ludzi, ale zyskująca fanów w średnim wieku. Ceniona za prawdziwe teksty, opowiadające życiowe historie. Dziś jej częste połączenie z popem często owocuje powstaniem wielkich muzycznych hitów.

Warto przeczytać również:
http://www.viva-derm.pl/dermatologia/toksyna-botulinowa | Dj śląsk - oceń | www.kuzniagrafiki.pl
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
http://rocktone.pl/p/13/853/strymon-bluesky-reverb-efekty-podlogowe.html | http://restauracja-manufaktura.pl/historia-manufaktury/ |