Zeszyt do muzyki

W wieku przedszkolnym dzieci uczą się muzyki za pomocą zabawy. Rytmika czy śpiewanie piosenek z pewnością uczą koordynacji i poprawiają pamięć małego dziecka.

W szkole należy jednak spodziewać się tego, że dzieci rozpoczną także teoretyczną naukę muzyki. Przygoda z muzyką powinna trwać niezależnie od tego, czy dziecko ją lubi czy też nie. Muzyka z pewnością poprawia pewne cechy, których nie wykształtuje nic innego. Warto przy okazji słuchania muzyki sprawdzać, czy dziecko także słucha odpowiednich dla swojego wieku piosenek.

Przy okazji wspomnianych lekcji teoretycznych warto zaopatrzyć dziecko w odpowiedni zeszyt do nut. Ten ostatni powinien być nie tylko profesjonalnie przygotowany do pracy nad muzyką (najlepiej nadaje się do tego zeszyt w pięciolinie), ale powinien również zachęcać do takiej pracy dziecko. Popularnym motywem na zeszytach od muzyki są dla przykładu śpiewające ptaki czy tańczące dzieci. Można również zakupić zwykły zeszyt i razem z dzieckiem udekorować go naprawdę wyjątkowo.

Warto przeczytać również:
prawnik pszczyna | |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |