Wesołe piosenki

Dzieci od najmłodszych lat mają styczność z muzyką. Warto zadbać o to, by muzyka nie była wyłącznie nauką, ale także niesamowitą zabawą. Dzieci wymyślają różnorodne zabawy, a wśród nich jest z pewnością miejsce na muzykę. Warto wspomnieć, iż muzykologia jest dziedziną zajmującą się muzyką od wielu, wielu lat.

Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ od zarania dziejów muzyka towarzyszy ludziom. O jej istnieniu wiemy od badan naukowców archeologów, którzy znajdują wiele różnorodnych instrumentów świadczących o tym, że ludzie przed wiekami korzystali z muzyki w formie zabaw i śpiewów. Informacje o tym, że muzyka jest naszą tradycją znajdujemy również w Piśmie Świętym, zarówno w Nowym Testamencie, jak i w Starym Testamencie.

Muzyka uczyniona zabawą jest więc wspaniałym sposobem na to, by celebrować to, co od wielu lat znajdowało się w sercu i umyśle naszych przodków i bliskich krewnych. Zabawa muzyką powinna więc towarzyszyć dziecko od pierwszych chwil jego życia. Przede wszystkim po to, by pobudzać wyobraźnię.

Warto przeczytać również:
słupki z linami | restauracja-manufaktura.pl/lokal/ |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |