Gatunek muzyczny

W środowisku muzycznym coraz częściej mówi się o powstawaniu tak zwanych nowych gatunków muzycznych. I nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem wielu artystów i artystek stara się na bieżąco tworzyć nowe piosenki, które czasami są tak oryginalne, że trudno przypisać je do konkretnego rodzaju czy też gatunku muzycznego.

Przede wszystkim można tutaj mówić o tak zwanym synkretyzmie rodzajowym. Gatunki nie tylko powstają, ale także niesamowicie mieszają się ze sobą. Czasami dzieje się to samoistnie, wydaje się jednak, że większość osób całkowicie zdaje sobie sprawę z podobnych zabiegów. Mieszanie gatunków muzycznych ma przede wszystkim przyciągnąć uwagę odbiorców.

Należy mieć jednak świadomość tego, że nie zawsze takie innowacje będą spotykały się z uznaniem. Wyolbrzymianie pewnych cech w muzyce często wydaje się groteskowe i po prostu do siebie nie pasuje. Czasami bywa jednak tak, że niektóre osoby specjalnie stawiają na wymiar groteskowy, by pokazać jakiś problem i uświadomić go większej części społeczeństwa.

Warto przeczytać również:
Jak ćwiczyć Crossfit? | |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |