Przedmioty w szkole

Muzyka już od najmłodszych lat pełni ważną funkcję w życiu dziecka. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pociechy od pierwszych chwil życia mają styczność z różnego typu dźwiękami. Ważne jest przede wszystkim to, by w szkole podstawowej, szkole gimnazjalnej czy w szkole ponadgimnazjalnej (w ogólniaku, zawodówce czy liceum) dziecko (czy też w wieku późniejszym nastolatek) miało okazję poznać muzykę w stopniu bardziej zaawansowanym, niż miało to miejsce w przedszkolu i przed okresem sześciu lat.

Muzykologia to dziedzina wiedzy, którą od lat praktykują uczeni. Nie wszyscy wiedzą, iż ta wspomniana nauka humanistyczna pochodzi z okolic lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych nie tego stulecia, ani nawet nie tego poprzedniego.

Warto wiedzieć, że muzykologia sięga czasów dziewiętnastego wieku. Warto więc uświadamiać młodych ludzi w kwestiach muzyki, bo choć muzykologia rozwinęła się w XIX wieku, to z samą muzyką człowiek miał do czynienia już od wielu, wielu lat wcześniej. Niektórzy twierdzą, iż muzyka powstała jeszcze przed tym, jak na świecie w ogóle pojawił się człowiek.

Warto przeczytać również:
znak wodny na zdjięciach | |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |