Stare kasety

Walkman to urządzenie, które już dawno zostało wyparte przez sprzęty takie jak diskmany, MP3 czy MP4. Dziś liczą się przede wszystkim sprzęty elektroniczne, dlatego nikt nie pamięta już o praktycznych i ciekawych urządzeniach, takich jak walkmany. Warto przypomnieć nieco ich funkcjonalność oraz poręczność.

Przy okazji walkmana nie sposób mówić również o kasetach, które podobnie jak dziś pliki MP3 czy płyty CD jeszcze stosunkowo do niedawna były nośnikami muzycznymi. Być może każdy kilkunastoletni człowiek pamięta jeszcze, czym były kasety do walkmana. Wiele z nich zawierało nie tylko piosenki z bajek, ale także piosenki disco polo, czyli gatunku, który w latach dziewięćdziesiątych niewątpliwie królował w Polsce we wszystkich domach.

Na kasety można było nagrywać rozmowy czy własne nagrania z piosenkami. Najważniejsze było jednak to, że dzięki walkmanowi można je było zabierać ze sobą w zasadzie wszędzie. Niezbędna do tego była wyłącznie bateria i słuchawki. Warto pamiętać o tego typu sprzętach, ponieważ w pewien sposób są one naszym przepięknym dziedzictwem.

Warto przeczytać również:
http://camilleportal.pl/category/nieruchomosci/ | www.bud-rim.com.pl/oferty/mlynarska-39-piaseczno-2/ | http://www.etnobazar.pl
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
pl.takemore.net/big_star | kurs tańca |