Przedszkole

Człowiek powinien mieć kontakt z muzyką już od najmłodszych lat. Nic dziwnego, że w przedszkolach kładzie się wysoki nacisk na to, by dzieci miały kontakt z piosenkami czy tańcem. Zajęcia we wszelkiego typu ośrodkach przedszkolnych opierają się oczywiście raczej na zabawie, aniżeli na nauce. Kto jednak powiedział, że zabawa nie uczy?

Poprzez zabawę dziecko uczy się koordynacji i nabywa pewne niezbędne cechy, które przydają mu się w następnym życiu. Należy mieć świadomość tego, że dziecko w pewnym okresie swojego życia uczy się rzeczy, które potem w dorosłym życiu kształtują jego charakter. Muzyk rzeczywiście łagodzi obyczaje i sprawia, że świat dookoła staje się piękniejszy. Choć poprzednie zdanie zdaje się być frazesem, w rzeczywistości jest jak najbardziej prawdziwe. Osoby mające od najmłodszych lat kontakt z muzyką są muzykalniejsze i wrażliwsze, niż reszta dzieci.

Łatwiej przyswajać im wiedzę i mają też o wiele lepszą pamięć, dlatego warto słuchać muzyki i zajmować się nią już w przedszkolu.

Warto przeczytać również:
http://www.zapetlone.pl/szukam-sluchawek-idealnych/ | |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |