Festiwale

W ostatnim czasie w Polsce oraz w zasadzie w krajach europejskich i na całym świecie popularnością cieszą się przede wszystkim festiwale muzyczne. Z definicji festiwal muzyczny to najprościej rzecz ujmując po prostu cykl imprez i widowisk, najczęściej kilkudniowych lub nawet kilkunastodniowych, których głównym elementem i aspektem są oczywiście wszelkiego rodzaju występy muzyczne zaproszonych na festiwale wykonawców. Ci ostatni to nie tylko zespoły, ale także piosenkarze i piosenkarki śpiewający solo.

Festiwale muzyczne przyjmują nierzadko formułę konkursu. W takich przypadkach powołane zostaje specjalne jury, które mianuje zwycięzców pod koniec festiwalu. Czas jest oczywiście tak, że nagrody przyznawane są w róż nich kategoriach. Innym razem nagrody pochodzą nie tylko od jury, ale także od publiczności. Ta ostatnia docenia szczególnie tego rodzaju imprezy, ponieważ ma wpływ na wybór zwycięscy.

Festiwale odbywają się najczęściej w sezonie letnim, ponieważ wtedy może przybyć na nie większa liczba osób, a pogoda jest bardziej sprzyjająca.

Warto przeczytać również:
pasmanteria | |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |