Odtwarzacz MP3

Pliki MP3 są niewątpliwie najpopularniejszym zapisem plików muzycznych w ostatnich kilkunastu już latach. Warto pamiętać o tym, że nie zawsze tak było. Odtwarzacze MP3 i MP4 pojawiły się stosunkowo niedawno.

Wcześniej królowały przede wszystkim płyty CD (tak dzieje się w jakimś stopniu do dziś) czy też kasety. Sięgając jeszcze dawniej wstecz znajdziemy tak zwane płyty winylowe, które dziś także stanowią niezwykłe zaplecze historyczne oraz kulturowe. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nośniki muzyczne posiadają ogromną historię, którą choć w najmniejszym stopniu powinniśmy znać, jeśli interesujemy się muzyką i wszystkim tym, co się z nią wiąże. Z pewnością format MP3 nastawiony jest raczej na masowość.

Nie można oczywiście powiedzieć, że w takim przypadku nie ma mowy o jakości. To indywidualna osoba decyduje o tym, co zgrać na odtwarzacz i czego słuchać. Ważne jest przede wszystkim to, by nie przeszkadzać drugiej osobie i szanować także jej gust muzyczny. Takie postępowanie sprawi, że słuchanie muzyki stanie się wyłącznie przyjemnością.

Warto przeczytać również:
STUDIOPRAGA | |
A może zainteresujesz się również tymi tematami:
| |